django - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: PostgreSQL extensions
fi: PostgreSQL-laajennukset

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
fi: Taulukon %(nth)s alkio ei ole kelvollinen:

en: Nested arrays must have the same length.
fi: Sisäkkäisillä taulukoilla tulee olla sama pituus.

en: Map of strings to strings
fi: Kartta merkkijonoista merkkijonoihin

en: The value of "%(key)s" is not a string.
fi: Avain "%(key)s" ei ole merkkijono.

en: A JSON object
fi: JSON-tietue

en: Value must be valid JSON.
fi: Arvon pitää olla kelvollista JSONia.

en: Could not load JSON data.
fi: JSON-dataa ei voitu ladata.

en: '%(value)s' value must be valid JSON.
fi: %(value)s-arvo tulee olla kelvollista JSONia.

en: Enter two valid values.
fi: Anna kaksi oikeaa arvoa.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
fi: Alueen alku pitää olla pienempi kuin alueen loppu.

en: Enter two whole numbers.
fi: Anna kaksi kokonaislukua.

en: Enter two numbers.
fi: Anna kaksi lukua.

en: Enter two valid date/times.
fi: Anna kaksi oikeaa päivämäärää/kellonaikaa.

en: Enter two valid dates.
fi: Anna kaksi oikeaa päivämäärää.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
fi[0]: Listassa on %(show_value)d arvo, mutta siinä ei saa olla enempää kuin %(limit_value)d.
fi[1]: Listassa on %(show_value)d arvoa, mutta siinä ei saa olla enempää kuin %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
fi[0]: Listassa on %(show_value)d arvo, mutta siinä ei saa olla vähempää kuin %(limit_value)d arvoa.
fi[1]: Listassa on %(show_value)d arvoa, mutta siinä ei saa olla vähempää kuin %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
fi: Joitain avaimia puuttuu: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
fi: Tuntemattomia avaimia annettiin: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
fi: Tämän alueen tulee olla kokonaisuudessaan yhtäsuuri tai pienempi kuin %(limit_value)s.

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
fi: Tämän alueen tulee olla kokonaisuudessaan yhtäsuuri tai suurempi kuin %(limit_value)s.
