django - en to da translation catalogue (22 entries)

en: PostgreSQL extensions
da: PostgreSQL udvidelser

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
da: Element %(nth)s i array'et blev ikke valideret.

en: Nested arrays must have the same length.
da: Indlejrede arrays skal have den samme længde.

en: Map of strings to strings
da: Map af strenge til strenge.

en: The value of "%(key)s" is not a string.
da: Værdien af "%(key)s" er ikke en streng.

en: A JSON object
da: Et JSON-objekt.

en: Value must be valid JSON.
da: Værdien skal være gyldig JSON.

en: Could not load JSON data.
da: Kunne ikke indlæse JSON-data.

en: Input must be a JSON dictionary.
da: Input skal være et JSON-dictionary.

en: '%(value)s' value must be valid JSON.
da: '%(value)s'-værdien skal være gyldig JSON.

en: Enter two valid values.
da: Indtast to gyldige værdier.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
da: Starten af intervallet kan ikke overstige slutninge af intervallet.

en: Enter two whole numbers.
da: Indtast to heltal.

en: Enter two numbers.
da: Indtast to tal.

en: Enter two valid date/times.
da: Indtast to gyldige dato/tider.

en: Enter two valid dates.
da: Indtast to gyldige datoer.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
da[0]: Listen indeholder %(show_value)d element, en bør ikke indeholde mere end %(limit_value)d.
da[1]: Listen indeholder %(show_value)d elementer, den bør ikke indeholde mere end %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
da[0]: Listen indeholder %(show_value)d element, den bør ikke indeholde mindre end %(limit_value)d.
da[1]: Listen indeholder %(show_value)d elementer, den bør ikke indeholde mindre end %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
da: Nøgler mangler: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
da: Ukendte nøgler angivet: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
da: Sørg for at dette interval er fuldstændigt mindre end eller lig med %(limit_value)s.

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
da: Sørg for at dette interval er fuldstændigt større end eller lig med %(limit_value)s.
